Leden 2014

Život na HR 02 Všechno zlé je k něčemu dobré, aneb druhé šance

25. ledna 2014 v 21:23 | Wolke |  Život na HR
Náš ranch je konkurencí pohrdán díky nevyspělosti našich jezdců a zaměstnanců. Ostatní jezdecké stáje nabírají zaměstnance s dlouholetou praxí. Mi s pár zdravotními omezeními ale i pár záznamech v trestím rejstříku. Příkladem budu brát, Katerine Larewsonovou. Která při parkuru vážně spadla z koně. Odnesla si nejen velké ponaučení, ale i vážné zranění zad. Půl roku ztrávila na vozíku, po několika rehabilitacích se zázračně postavila na nohy. Ale jezdit nebo byť jen sednout na koně díky strachu a rodičům nedokáže. Z Kristou Endresonovou ( dcera současné ředitelky a majitelky ranche, její děda založil Henderson ranch ) se seznámila na střední Veterinární škole. Kate se jí se vším svěřila a Kirstýna o ní řekla své mámě , Silvii Endersonové. Ta svedla válku s jejími rodiči, báli se o dceru a byli proti tomu a by se k nim jen přiblížila. Nakonec svolili a Kate jsem chodí ve volném čase za malé peníze vypomáhat. V čase ztráveném na ranchy byla něco jako Kristina starší sestra. Zažila tu toho hodně , ale den 16.8.2013 byl pro obě duše usudným. Zaskřípala kola a areálem dunělo vzteklé kopání kopyt. Kate se rozběhla směrem k zoufalým zvukům. Uviděla Silvu jak předává obláku z penězi řidiči. Kate věděla co to bylo za auto. A zahřálo ji u srdce když viděla kolik za něj Silva dává jen aby neskončil v salámu. V tom se rozrazily dveře přivěsu.
Byl úžasný, ikdyž jeho tělo zdobily krvavé šrámy. Důkaz drsného zacházení těch grázlů. Puntikatý šílenec se rozběhl. Nevěděl kam běží, bál se o svůj život. Chtěl zmizet. Valach přeskočil ohradu a poplašil tím skupinku starých klisen, které se až doteď spokojeně poflakovaly po pastvině. Všichni zírali s otevřenou pusou. Pár stájníků se rychle rozběhlo a připnulo koně na vodítko. Druhý den šla za Silvou a prosila ji ať dostane toho divočáka na starost. To se jí nepovedlo. Se zármutkem v očích odešla kydat boxy ve školní stáji. Další dny strávila sezením na ohradě. Pozorovala věčné vykopávání a vzpínání. V to z ničeho nic přeskočila plot a váhavým krokem došla přímo ke koni. Zastavil se, stáhl uši a výhružně zafrkal. Šotéko! Vyletělo z ní. Kůň jakobi se zarazil. Nastražil uši a natáhl krk směrem k ní. Ten okamžik se zrodilo přátelství. Druhá šance pro oba. Druhá šance na život. Šotéka, kůň který unikl smrti. A zastavil se před dívkou, před dívkou která měla stejný strach. Strach z jezdce. Tohle je jen jeden ze zázračných příběhů našho ranche ....

Wolke

Druhé Vánoce

12. ledna 2014 v 13:10 | Wolke |  Aktuality
Čauky SR a ostatní návštěvníci mého malého blogu.

V poslední době k nám přijelo hodně modelů a ten nejlepší je na půl cesty. Také moji sbírku plno modelů opustilo. Řekněme že ¨sbírku trochu pročišťuji. Už začínám být víc Sběratelka, novým rokem k nám dojíždějí samé výstřední modely ( Limitovaní OF, úžasná CM a Stone zase nikde :( . Říkala jsem si že to ho nejúžasnějšího před vámi utajím, ale stejně už to pár z vás ví tááákže to je Hameed ♥. Natočím pro vás jeho rozbalování :) Musím se jít ještě učit a naobědvat se , potom jedeme za prarodiči. Vezmu miníky sebou a nafotím do profilků. Mám trochu nazpěch takže se s vámi loučím.

Photo by Mazel.

Wolke (od teď mám v plánu se podepisovat )